خدمات و محصولات پر کاربرد

خم کاری در فرم دهی بدنه لوله ها

خم کاری


در تبیان توانایی تولید طیف وسیعی از خم ها با روش های مختلفی مانند کشش دوار، جاروبک ثابت و دای های فشرده ساز وجود دارد. قطر لوله ها می تواند بین 0.4 mm تا 35 mm باشد.

برای استفاده در خطوط تولید، این توانایی وجود دارد که دستگاه های خم با کنترل های PLC ساخته شده و به صورت نیمه اتوماتیک به کار گرفته شوند. این دستگاه ها دارای جیگ های مخصوص برای هر خم هستند که امکان تولید انبوه را فراهم می سازد. ممکن است محصول شما از جهت ثابت نگهداشتن قطر داخلی هنگام خم شدن حساسیت داشته باشد یا در سطح آن نباید اثری از ابزارها دیده شود و یا نباید در هنگام خم از روغن ها استفاده شود. خم ها ممکن است در یک صفحه و یا چند صفحه فضایی طراحی شوند. همه این محدودیت ها در هنگام تولید قابل مدیریت می باشند و تجربه ما در رسیدن به بهترین نتیجه شما را یاری خواهد کرد.

الکتروپولیش می تواند نسبت کروم به آهن را با از بین بردن یون های آزاد در سطح قطعه افزایش دهد و آن را در حالت غیر فعال قرار دهد. این حالت غیر فعال دارای اکسید کروم است که مقاومت به خوردگی را افزایش می دهد.

همچنین دستگاه های مناسب از قبل ساخته شده وجود دارد که به صورت دستی و با طراحی فیکسچرهای قابل تعویض، خم کاری را انجام می دهند که ابزار مناسبی برای استفاده در هنگام تهیه پروتوتایپ ها و تیراژهای پایین می باشند. این کار در صرفه جویی هزینه و زمان به شما کمک شایانی خواهد نمود. انواع تیوب ها و وایرهایی که هنگام تولید نمونه قابل خم کاری هستند می توانند دارای مشخصات زیر باشند:

  • قطر خارجی بین 4 mm تا 6 mm
  • دارای نسبت شعاع خم به قطر لوله بیش از 2 و حداکثر تا 35 mm
  • زاویه های بین 1 تا 120 درجه

در هر صورت با وجود توانایی ها و تجربه های موجود در این مجموعه، هر گونه سفارشی سازی برای مقاصد خاص و دقیق، از قبیل طول ها و قطرهای بزرگ تر و کوچک تر، زوایای خاص و چند بعدی پیچیده و … قابل بررسی و انجام است.

فهرست