خدمات و محصولات پر کاربرد

تیز کردن لوله های پزشکی با سنگ زنی الکتروشیمیایی (Electrochemical Grinding)

شرکت تبیان افزار سازنده و تنها دارنده فناوری تیز کردن لوله های پزشکی با روش سنگ زنی الکتروشیمیایی در کشور (Electrochemical Grinding)


در سالهای اخیر در تولید قطعات پزشکی سنگ زنی الکتروشیمیایی (ECG) جزو روشهای مدرنی است که در کشورهای غربی مورد استفاده قرار گرفته است و خوشبختانه در شرکت دانش بنیان تبیان نیز دستگاه های این روش ساخته شده و به بهره برداری رسیده است. سنگ زنی الکتروشیمیایی از ترکیب فعالیت الکترولیتی (۹۰ درصد) و سنگ زنی فیزیکی (۱۰ درصد) به وجود می آید که نتیجه‌ای بدون پلیسه و بدون تنش خواهد داشت. با داشتن واکنش های الکترولیتی، سنگ زنی الکتروشیمیایی نیاز به پلیسه گیری جداگانه را حذف می کند. همچنین به دلیل تنش بسیار اندک عملیات، از آسیب‌های ساختار فلز که پتانسیل آن در ماشین های سنگ زنی وجود دارد جلوگیری خواهد شد.

به همین دلیل سنگ زنی الکتروشیمیایی برای ماشینکاری های حساس و قطعات با دیواره نازک ایده آل می باشد. به علاوه در این روش سطوح لبه های تیز قطعه، شعاعی در حدود 0.03 mm تا 0.15 mm بر اساس تنظیمات خواهند داشت.

سنگ زنی الکتروشیمیایی وقتی استفاده می‌شود که ماشینکاری مرسوم هزینه بر یا سخت باشد و وایرکات خیلی کند باشد. در اغلب کاربردهای سنگ زنی الکتروشیمیایی ما میتوانیم تولرانس های در حدود ±0.03 mm را با فیکسچرها و ابزارهای مخصوص که برای این کار تدارک دیده‌ایم رعایت کنیم.

سنگ زنی الکتروشیمیایی بر روی موادی استفاده می شود که رسانای جریان الکتریسیته باشند مانند استیل، آلومینیوم، مس و سایر آلیاژهای رسانا.

فهرست